logo francuski słówka

LEWA REKLAMA SLOWKA.PL

REKLAMA
Ocena:    0 / 5
Liczba głosów:    0
 

Korepetycje z francuskiego przez Skype - największe zalety

Jeśli zastanawiasz się czy warto uczyć się francukiego to przeczytaj artykuł “10 good reasons to learn French” a wtedy już będziesz pewny, że warto! Nauka języka francuskiego jest stosunkowo mało popularna, zwłaszcza w porównaniu do powszechności nauki angielskiego. Francuski jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących poszerzyć swoje horyzonty. Język francuski uchodzi za język dyplomacji, wyższych sfer, używany w kręgach artystycznych. Stosunkowo niewiele osób uczy się francuskiego ze względów praktycznych, znacznie więcej uczniów wybiera francuski dla przyjemności. Znajomość francuskiego jest opłacalna na rynku pracy z racji rzadkości jego nauki, niewiele osób zna francuski komunikatywnie, najczęściej jest to kolejny z języków obcych. Warto pamiętać. iż jest to język nie tylko Francuzów ale również sporej części Afryki. Po francusku porozumiesz się również w Quebecu jak i w Belgii, dodając mu atrakcyjności.

Obrazek

Ciekawe gry online do nauki francuskiego znajdziecie w naszym serwisie tutaj.

Nauka francuskiego nie odbiega niczym od nauki angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Dla niektórych może nastręczyć nieco trudności z uwagi na trudną wymowę, czy też złożoną gramatykę, mimo to nie jest to najtrudniejszy język do nauki, zwłaszcza iż w języku polskim funkcjonuje wiele zapożyczeń właśnie z francuskiego, zaś z uwagi na wspólne korzenie i przynależność do grupy języków indoeuropejskich nauka francuskiego nie sprawia wielu problemów. Mimo najszczerszych chęci do samodzielnej nauki języka francuskiego warto wesprzeć się pomocą profesjonalnego nauczyciela języka francuskiego. Doskonałym wsparciem i uzupełnieniem samodzielnej nauki języka są konwersacje z native speakerami. By wprowadzić te elementy do procesu dydaktycznego nie trzeba wiele zachodu, bowiem zarówno korepetycje stałe, doraźne, jednorazowe, jak i konwersacje z native speakerami dostępne są online, często taniej niżeli stacjonarnie i tradycyjnie - podaje platforma Preply (gdzie znajdziecie m.in. korepetycje z francuskiego, niemieckiego, włoskiego i angielskiego)

Aby skorzystać z korepetycji online (korepetycje z francuskiego i innych języków obcych) wystarczy posiadanie oprogramowania Skype, które jest bezpłatne oraz łącza z siecią. By znaleźć odpowiednią osobę do nauki warto skorzystać ze specjalnie przygotowanych platform pośredniczących w organizacji nauki języka zdalnie, przy pomocy Skype. Jedną z takich platform służącą nauce języków jest preply.pl. Serwis ten skupia setki lektorów języka francuskiego z całego świata. W zależności od osobistych preferencji można wybrać nauczyciela francuskiego z Polski, jak i zza granicy, czy to z Francji, czy też innych krajów. Przeglądając profile lektorów, którzy oferują korepetycje przez Skype z łatwością można znaleźć właściwą osobę na nasze możliwości i oczekiwania względem poziomu nauki, metody nauczania, dyspozycyjności i ceny za godzinę korepetycji. W bazie adresowej preply dostępni są zarówno wykwalifikowani lektorzy jak i początkujący nauczyciele, korepetytorzy o mniejszym doświadczeniu, co również przekłada się na stawki cenowe. Dotąd często przeszkodą w nauce francuskiego była niewielka ilość lektorów francuskiego dostępna w okolicy. Dzięki uczciwej konkurencji i globalnemu rynkowi opłacalnym rozwiązaniem jest wykupienie konwersacji z native speakerem, które w przypadku sesji online są zdecydowanie tańsze niżeli wykupione stacjonarnie. W bazie ogłoszeń preply, jak i innych konkurencyjnych platform językowych dostępni są native speakerzy z wielu regionów francuskojęzycznych co dodaje egzotyczności lekcjom korzystając z pomocy lektora Kanadyjczyka, czy Algierki.

Ta forma nauki ma swoje wady i zalety, aczkolwiek zdecydowanie więcej posiada zalet, dzięki którym rozwija swoją popularność tak wśród młodego pokolenia uczniów, studentów, jak i zapracowanych biznesmenów i osób ceniących sobie komfort nauki. Po pierwsze uczyć się możemy w dowolnym czasie, w każdej chwili, gdyż lekcje, ich ilość, intensywność, termin ustalamy z korepetytorem indywidualnie. Nauczyciel jest tylko dla nas, możemy się przed nim otworzyć, zawsze jest do naszej dyspozycji co trudne jest do zrealizowania w nawet najmniej licznej grupie. Nie ma znaczenia czy podczas lekcji jesteśmy w parku, samochodzie, domu czy biurze. Tym samym z korepetycji tego typu korzysta wielu przedsiębiorców, zabieganych w ciągu dnia, gwiazd show biznesu. Łącząc się ze swoim nauczycielem francuskiego online mogą oni uczyć się wieczorami, w weekendy, czy podczas przerwy na lunch, w podróży. Po drugie zajęcia przez Skype mają porównywalną jakość do indywidualnego spotkania. Multimedialne platformy dedykowane nauce języka francuskiego zachwycają różnorodnością aktywności, ćwiczeń, jednak większość z nich ogranicza dostęp do zajęć nie z komputerem a z żywym lektorem. Co ważne Skype nie zniekształca głosu, zapewnia wysoką jakość połączenia oraz szereg funkcji dodatkowych, poszerzając możliwości nauki np. w obszarze pisania i czytania. Dzięki lekcjom przez Skype można ćwiczyć wszystkie obszary języka, począwszy od mówienia i rozumienia ze słuchu, doskonalenia akcentu aż po ćwiczenia gramatyczne, pisemne wypracowania. Minusem nauki przez Skype jest przede wszystkim nadmierny indywidualizm nauki, brak kontaktu z grupą i swobodnej improwizacji, spontanicznej rozmowy. Niemniej ta wada jest niwelowana poprzez organizowanie przez lektorów językowych grup swoich uczniów, którzy mogą się wzajemnie doskonalić i ćwiczyć dzięki forum, jak również materiałom udostępnianym przez korepetytorów. Dużym atutem nauki przez Skype jest zachowanie dyskrecji w przypadku osób, którym zależy na utrzymaniu anonimowości.

Korepetycje z francuskiego online są na tyle niezobowiązujące, iż możemy z nich korzystać kila razy w tyg, miesiąc jak i jednorazowo. Jeśli zależy nam na różnorodności nie ma przeszkód by zmieniać lektorów co lekcja, czy też uczyć się niezależnie z kilkoma osobami równocześnie. Wśród plusów korepetycji z francuskiego przez Skype wymienić warto fakt, iż podczas korepetycji można sprawdzić swój stan wiedzy, przećwiczyć te elementy które sprawiają największą trudność w nauce. Tej możliwości najczęściej nie ma w przypadku nauki w grupie, gdzie nie ma czasu na powtórki dla jednej osoby, która nie nadąża. Lekcje przez Skype w razie choroby czy innej niedyspozycji zawsze można przełożyć nie tracąc niczego. Co więcej indywidualne tempo nauki jak i dobór materiału, którym zajmuje się fachowy korepetytor na podstawie poznania poziomu, mocnych i słabych stron ucznia pozwala na skuteczniejszą naukę. Kiedy mamy problem z mówieniem można ćwiczyć wyłącznie konwersacje, jeśli problem tyczy się gramatyki można wówczas położyć nacisk na ćwiczenia gramatyczne. Również w zakresie słownictwa można wybrać tematy, z jakich chcemy poszerzać słownictwo.

Warto dodać iż korepetycje z francuskiego nie muszą być kursem nauki. Wiele osób korzysta z tej formy na zasadzie uzupełnienia i w ramach nadrobienia zaległości z kursu stacjonarnego, bądź w ramach przypomnienia słownictwa, zwrotów itp. To doskonały sposób na powtórkę przed egzaminem czy rozmową o pracę, czy spotkaniem towarzyskim. Interesującym atutem lekcji przez Skype jest motywacja, pozytywne wzmocnienie jakiego brakuje nam przy samodzielnej organizacji nauki. W tym wypadku nauczyciel online może nas odpowiednio podbudować, dodać pewności siebie i zmobilizować do nauki. I wreszcie korepetycje przez Skype to idealny sposób na odświeżenie wiedzy z danego tematu, przećwiczenie swobodnej wypowiedzi, spontanicznej dyskusji. Konwersacje przez Skype to również okazja do poznania wielu ciekawych osób, o wspólnych zainteresowaniach i tematach do rozmów. Mając na uwadze jak niewielu Polaków uczy się francuskiego i niewiele jest kursów, szkół języka francuskiego, w szczególności w niewielkich miejscowościach lekcje przez Skype otwierają szereg nowych możliwości, upowszechniając dostęp do francuskiego, jego doskonalenia bez ponoszenia horrendalnych kosztów z racji rzadkiego języka, jakim jest francuski. Wystarczy zajrzeć do serwisów takich jak preply by zobaczyć jak wiele osób uczy się francuskiego.

Poznaj korepetycje z francuskiego w Preply na: http://preply.com/pl/francuski-przez-skype


Tagi: ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Pierre Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)   Profesor Pierre Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)

Multimedialny kompleksowy kurs języka francuskiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2)do góry
Copyright 2024 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo