x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo francuski słówka
 
visitor
gość
pretentious
pretensjonalny
davantage
więcej
el regalo
prezent
ist gestorben
umarł, umarła
amichevole
przyjacielski
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    1
 

Ogrody na Lazurowym wybrzeżu – Język francuski – Kulturalnie

Ogrody na Lazurowym wybrzeżu – Język francuski – Kulturalnie

Lazurowe Wybrzeże, osłonięte od Północy górami, z wczesną, ciepłą wiosną, jest rajem dla ogrodników i miłośników ogrodów.
Luksusowe wille, które wyrosły na wybrzeżu w XIX w., i na początku XX, są otoczone równie przepysznymi ogrodami. Bogaci amatorzy i zawodowi projektanci ogrodów na wyścigi wprowadzali nowe rośliny, od palm i kaktusów do krzewów awokado. Stworzyli oni wiele eklektycznych ogrodów, ujawniając przy tym wyjątkowe możliwości hodowli roślin, ale na ogół zachowali przy tym wrodzony, francuski umiar.
Wypieszczone Menton może się pochwalić szczególnie imponującą kolekcją takich subtropikalnych rajów, wspaniale łączących fontanny, cieniste tarasy, posągowe rośliny i dalekie widoki. Pod względem różnorodności palm i roślin tropikalnych nie mam sobie równych Jardin Botanique du Val Rameh. Jedyny francuski ogród angielskiego architekta zieleni Lawrence Johanstona to Jardin de la Serre de la Madone pod Menton. Tutaj zasadził rośliny, które zebrał w Chinach, Afryce Południowej i innych krajach, zbyt delikatne, by hodować je w Anglii.
W Cap Ferrat warto odwiedzić Jardin et Musée Ephrussi-de-Rothschild, gdzie pod parasolem z sosen, rosnących na tle morza koloru akwamaryny, są urządzone ogrody we wszystkich możliwych stylach, od włoskiego do japońskiego, z grotami, świątynią Diany i kolekcją kaktusów.
W Hyères, Parc St.-Bernard to prawdziwy róg obfitości śródziemnomorskiej flory.
W Parc Sainte-Claire są wspaniałe tarasowe ogrody, założone przez amerykańską pisarkę Edith Wharton.


Tagi: , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl