x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo francuski słówka
 
visitor
gość
pretentious
pretensjonalny
davantage
więcej
el regalo
prezent
ist gestorben
umarł, umarła
amichevole
przyjacielski
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    2
 

Rozkosze kupowania – Język francuski – Kulturalnie

Rozkosze kupowania

Paryż przyciąga kupujących, którzy mogą tu znaleźć wszystko, od małych butików w średniowiecznych uliczkach do eleganckich, słynnych na cały świat domów towarowych. W jaskini Aladyna jest wszystko, czego dusza zapragnie – za odpowiednią cenę! Jeśli twój portfel nie pozwala na zakup niezwykłych ubrań z kolekcji haute couture lub diamentowych naszyjników, to i tak możesz się dobrze bawić szukając okazji w sklepach, na targach i straganach.

Osobliwością Paryża są bukiniści, sprzedający książki, ryciny, kartki pocztowe i inne drobiazgi na straganach wzdłuż Quai de Montebello.

O wieków stolica Francji wywiera decydujący wpływ na światową modę i nadal jest siedzibą najbardziej prestiżowych krawców oraz mekką projektantów. Poważni poszukiwacze haute couture kierują się na avenue Montaigne, gdzie mają swoje salony niemal wszyscy najsłynniejsi- Chanel, Givenchy, Dior czy Cartier.

Znane domy towarowe kładą nacisk na elegancję i modę – dotyczy to ubrań, dodatków oraz artykułów domowego użytku. Au Printemps i Galerie Lafayette, z wielką kopułą ze szkła, znajdują się blisko Opery, w dzielnicy zwanej quartier des grands magasins.


Tagi: , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Pierre Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)   Profesor Pierre Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)

Multimedialny kompleksowy kurs języka francuskiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2)do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl